Вже ні для кого не секрет, що нові реалії, які увійшли в наше життя за останні роки, травмують психіку сучасної людини. Надактивний ритм життя, інтернет-залежність, бажання відповідати критеріям успіху, які нам безперервно нав’язують – все це фактори стресу, які постійно атакують нас… А тут ще й діти підросли, почався перехідний вік. А батьки хворіють і старіють. Назавжди йдуть близькі люди… Іноді все так навалюється, що просто не знаєш що робити. Або знаєш, але не вистачає сил. І вже розмови на кухні по душах не допомагають… А життя ніхто не відміняв. Воно йде, кличе, вимагає приймати рішення і відповідати на нові виклики. Як з цим впоратися?
У такій ситуації психолог є саме тією людиною, яка не просто вислухає і зрозуміє, але і допоможе впоратися з напругою, навчить як правильно опанувати власні емоції і приймати правильні рішення.
У яких випадках варто звернутися до психолога:
- кризова ситуація (незнайомі, складні, нетипові обставини, в яких ми не знаємо як себе вести і що робити)
- важкий період (проблема має тривалий характер і всі ресурси для самостійного рішення вичерпані)
- стан емоційного зриву (нервове перенапруження, викликане постійним або наростаючим станом тривоги)
- психологічна самотність (стан, який ми намагаємося задавити повсякденними справами і великим завантаженням, що не вирішує проблеми, але породжує ще більшу внутрішню тривогу)
- залежність (не тільки особиста, але й близької людини)
- недозволені конфліктні відносини